Tabasalu jäätmejaam

Tabasalu Jäätmejaama Ülevaade

Tabasalu jäätmejaam asub Harku vallas Kooli tn 5a. Jäätmejaam on avatud neljapäeviti ja reedeti kell 14.00-20.00 ning laupäeviti, pühapäeviti ja esmaspäeviti kell 9.00-15.00. Jäätmejaama töötaja on Sirje Metsmaker.

Jäätmejaama võib viia erinevaid jäätmeid, nagu töötlemata puit, suurjäätmed, pakendid, paber, metall, klaas, puit, biolagunevad aia- ja haljastusjäätmed, lehtklaas, eterniit, elektri- ja elektroonikaseadmed, mööbel, vanarehvid, segapakend, kartong, aia- ja haljastusjäätmed, lehed, tekstiil, rõivad jne.

Jäätmejaama töötlemata puit tuleb sorteerida vastavalt puiduliigile ja paksusele. Suurjäätmed tuleb puhastada ja sorteerida. Pakendid tuleb sorteerida vastavalt materjalile. Paber tuleb sorteerida vastavalt paberiliigile ja paberitüübile. Metall tuleb sorteerida vastavalt metalliliigile. Klaas tuleb sorteerida vastavalt klaasi liigile. Puit tuleb sorteerida vastavalt puiduliigile ja paksusele. Biolagunevad aia- ja haljastusjäätmed tuleb sorteerida vastavalt jäätme liigile. Lehtklaas tuleb sorteerida vastavalt klaasi liigile. Eterniiti võetakse vastu ainult eraldi kokkuleppel. Elektri- ja elektroonikaseadmeid võetakse vastu vastavalt seadmete liigile. Mööbel tuleb sorteerida vastavalt mööbli liigile. Vanarehvid tuleb sorteerida vastavalt rehvide liigile. Segapakend tuleb sorteerida vastavalt pakendi liigile. Kartong tuleb sorteerida vastavalt kartongi liigile. Aia- ja haljastusjäätmed tuleb sorteerida vastavalt jäätme liigile. Lehed tuleb sorteerida vastavalt lehtede liigile. Tekstiil ja rõivad tuleb sorteerida vastavalt nende liigile.

Jäätmejaama töötlemise hinnakiri on kättesaadav Harku valla veebilehel. Jäätmejaama külastamisel tuleb järgida korraldatud jäätmeveo nõudeid. Vajadusel saab abi vallavalitsuse heakorraspetsialistilt. Kontaktandmed on kättesaadavad Harku valla veebilehel.

Jäätmete Käitlemine ja Vastuvõtmise Tingimused

Tabasalu jäätmejaam on avatud kõigile Harku valla elanikele, kes soovivad oma jäätmeid korralikult käidelda. Jäätmejaamas võetakse vastu erinevaid jäätmeid, sealhulgas lahusteid, pestitsiide, segapakendeid, paberit ja pappi, plastikuid, happeid, leeliseid, fotokemikaale, ohtlikke aineid sisaldavaid värve, trükivärve, liime ja vaigu, õlifiltreid, peegleid, asbesti sisaldavaid ehitusmaterjale, ehitus- ja lammutussegaprahti, tervise- ja kaitsevahendeid, betooni, paberit ja kartongi, ohtlikke jäätmeid, elavhõbedat sisaldavaid jäätmeid, kilekotte, ajalehti, ajakirju, raamatuid, muru, jalanõusid, kardinapuid, vaipu, madratseid, kraanikausse, wc-potte ja potte.

Jäätmejaam võtab vastu nii tasuta kui ka tasulisi jäätmeid. Tasuta võetakse vastu näiteks biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid, kuni 0,3 m³ rõivaid ja jalanõusid ning sõiduauto vanarehve kuni 8 tk. Tasulisi jäätmeid on võimalik jäätmejaama tuua vastavalt kehtestatud hinnakirjale. Näiteks biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete üle 0,6 m³ koguse eest tuleb maksta 10 eurot/m³, bioloogiliselt mittelagunevate aia- ja haljastusjäätmete (kivid, muld) eest tuleb maksta 25 eurot/m³ ja eterniidi eest tuleb maksta 50 eurot/m³.

Jäätmejaama külastajad peavad järgima vastuvõtmise tingimusi ja jäätmete sortimisjuhiseid. Jäätmete sorteerimine ja õige käitlemine on oluline, et vältida keskkonna saastamist ja tagada jäätmete taaskasutamine. Jäätmejaama töötajad on alati valmis külastajaid abistama ja nõustama jäätmete käitlemise ja sortimise osas.

Jäätmejaama Lahtiolekuajad ja Kontaktandmed

Tabasalu jäätmejaam asub aadressil Kooli tn 5a, Tabasalu alevik. Jäätmejaama lahtiolekuajad on järgmised:

EsmaspäevSuletud
TeisipäevSuletud
KolmapäevSuletud
Neljapäev14.00-20.00
Reede14.00-20.00
Laupäev9.00-15.00
Pühapäev9.00-15.00

Jäätmejaama kontaktandmed:

  • Telefon: 6400 800 (klienditeeninduse lahtioleku aegadel E-R 9-17)
  • Telefon: 5303 6779 (jäätmejaama lahtioleku aegadel)
  • E-posti aadress: [email protected]

Tabasalu jäätmejaam võtab vastu järgmisi jäätmeid:

  • Komplektsed elektri- ja elektroonikaseadmed
  • Sõiduauto vanarehvid
  • Metallpakendid
  • Plastpakendid
  • Vahtplast
  • Vanametall

Jäätmejaam ei võta vastu ohtlikke jäätmeid, nagu näiteks kemikaalid, värvid, õlid ja akud. Kui teil on kahtlusi, kas teie jäätmed sobivad jäätmejaama, siis palun võtke ühendust Harku Vallavalitsusega või küsige infot jäätmejaamast.

Jäätmejaama juurde pääseb bussiga ning lähim peatus on Tabasalu Tervisekeskus. Lisaks on võimalik jäätmejaama külastada ka jalgrattaga või autoga. Jäätmejaama piirkonnas on ka teisi jäätmejaamu, nagu näiteks Harkujärve, Muraste ja Klooga jäätmejaamad.

Sisukaart

Teenused

Kolimisteenus

Kaubavedu

Kullerteenus

Transporditeenus

Utiliseerimine

Veoteenus

Esita Tasuta Hinnapäring