Pärnamäe jäätmejaam

Pärnamäe Jäätmejaam

Pärnamäe jäätmejaam on üks Tallinna linna jäätmejaamadest, kus jäätmeid saab ära anda nii eraisik kui ka ettevõtja. Jäätmejaam asub aadressil Ristaia tee 8 ning on avatud kõikidel nädalapäevadel. Jäätmejaama lahtiolekuajad on suveperioodil 1. aprillist kuni 31. oktoobrini esmaspäevast reedeni 12:00 – 20:00 ning laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 18:00. Talveperioodil on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni 10:00 – 19:00 ning laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 16:00.

Jäätmejaamas saab ära anda erinevaid jäätmeid, sealhulgas kodumajapidamises tekkivaid jäätmeid nagu paber, papp, plastik, klaas, metall, elektroonikajäätmed, ohtlikud jäätmed, ehitus- ja lammutusjäätmed ning haljastusjäätmed. Jäätmevaldajad peavad jäätmeid sorteerima vastavalt jäätmeliigile ning jäätmejaama töötaja juhendab vajadusel sorteerimisel.

Jäätmejaama hinnakiri on kehtestatud Tallinna Linnavalitsuse poolt ning hinnakirjas on toodud erinevate jäätmete hinnad vastavalt jäätmeliigile ja kogusele. Tallinna linna ja Kiili valla elanikele on jäätmete üleandmine piiratud koguses tasuta. Jäätmete äraandmine toimub arveldamise teel, võimalik on tasuda nii kaardimakse kui ka sularahas. Jäätmejaama töötajad kontrollivad jäätmevaldaja juhiluba ning vajadusel küsivad isikut tõendavat dokumenti.

Jäätmete Liigid ja Käitlus

Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu erinevaid jäätmeid, mis on loetletud allpool. Jäätmete käitlus sõltub nende liigist ja olemusest. Jäätmejaam võtab vastu nii eraisikute kui ka ettevõtete jäätmeid.

Elektroonika

Elektroonikajäätmeid võetakse vastu tasuta. Jäätmeid käideldakse vastavalt seadustele ja keskkonnanõuetele.

Vanapaber ja kartong

Vanapaber ja kartong võetakse vastu tasuta. Jäätmed sorteeritakse ja suunatakse taaskasutusse.

Plast- ja metallpakend

Plast- ja metallpakend võetakse vastu tasuta. Pakendid sorteeritakse ja suunatakse taaskasutusse.

Papp- ja paberpakend

Papp- ja paberpakendid võetakse vastu tasuta. Pakendid sorteeritakse ja suunatakse taaskasutusse.

Töötlemata puit

Töötlemata puitu võetakse vastu tasuta. Puit suunatakse taaskasutusse või kasutatakse energiatootmiseks.

Värv, liim, lahusti ja lakk

Värv, liim, lahusti ja lakk võetakse vastu tasuta. Jäätmed suunatakse ohtlike jäätmete käitlusse.

Rehvid

Vanarehvid võetakse vastu tasuta. Rehvid suunatakse taaskasutusse või kasutatakse energiatootmiseks.

Bioloogilised jäätmed

Biolagunevad aiajäätmed võetakse vastu tasuta. Jäätmed suunatakse kompostimiseks.

Suurjäätmed

Suurjäätmed võetakse vastu tasuta. Jäätmed suunatakse taaskasutusse või kasutatakse energiatootmiseks.

Asbesti sisaldav eterniit

Asbesti sisaldav eterniit võetakse vastu tasulise teenusena. Jäätmed suunatakse ohtlike jäätmete käitlusse.

Päevavalguslambid

Päevavalguslambid võetakse vastu tasuta. Jäätmed suunatakse ohtlike jäätmete käitlusse.

Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu ka teisi jäätmeid, mida ei ole siin loetletud. Jäätmejaama töötajad aitavad klientidel jäätmete käitluse osas nõustada.

Jäätmejaamade Asukohad ja Kontaktid

Eestis on palju jäätmejaamu, kuid siin keskendume Tallinna jäätmejaamadele. Tallinnas on kokku neli jäätmejaama: Pärnamäe jäätmejaam, Pääsküla jäätmejaam, Rahumäe jäätmejaam ja Paljassaare jäätmejaam.

Pärnamäe jäätmejaam asub aadressil Ristaia tee 8, Pirita. Jäätmejaama lahtiolekuajad on E-R 14:00-19:00 ja L-P 10:00-15:00. Jäätmejaama saab maksta nii sularahas kui ka pangakaardiga. Lisaks on võimalik saada arve elektrooniliselt kirjutades arve soovist aadressile [email protected].

Pääsküla jäätmejaam asub aadressil Haabersti linnaosa, Wismari tn 13. Jäätmejaama lahtiolekuajad on E-R 9:00-19:00 ja L-P 10:00-15:00. Jäätmejaamas saab maksta nii sularahas kui ka pangakaardiga.

Rahumäe jäätmejaam asub aadressil Narva mnt 150, Lasnamäe linnaosa. Jäätmejaama lahtiolekuajad on E-R 9:00-19:00 ja L-P 10:00-15:00. Jäätmejaamas saab maksta nii sularahas kui ka pangakaardiga.

Paljassaare jäätmejaam asub aadressil Paljassaare põik 5, Põhja-Tallinn. Jäätmejaama lahtiolekuajad on E-R 14:00-19:00 ja L-P 10:00-15:00. Jäätmejaamas saab maksta nii sularahas kui ka pangakaardiga.

Iga jäätmejaama kohta saab täpsemat infot Tallinna linna ametlikult koduleheküljelt.

Sisukaart

Teenused

Kolimisteenus

Kaubavedu

Kullerteenus

Transporditeenus

Utiliseerimine

Veoteenus

Esita Tasuta Hinnapäring